... امروز: سه‌شنبه - 08 خرداد - 1403
اجتماعی 11 بهمن 1401 - 1 سال پیش زمان تقریبی مطالعه: 0 دقیقه
کپی شد!
0

خطبه های فوق العاده امام جمعه شهرستان نیمروز در جمعه ای که گذشت از عمق جان و حرف دل آحاد مردم بود/سیر تا پیاز این خطابه را حتماً ببینید و بخوانید

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی افق سیستان حجت‌الاسلام اشرفیان امام جمعه شهرستان نیمروز در خطبه‌های نماز جمعه ای که گذشت با صراحت و قاطعیت هرچه تمام‌تر سخنان و حرفهای قابل توجهی را بیان نمود که اکثریت جملاتی که بیان شد برخواسته از عمق جان و حرف دل عموم مردم بود.

اهم خطبه های نماز جمعه این هفته شهرستان نیمروز مورخ ۷بهمن ماه ۱۴۰۱

حجت الاسلام والمسلمین اشرفیان امام جمعه شهرستان نیمروز با محکومیت شدید اهانت به ساحت مقدس قرآن کریم در سوئد گفتند مسئله اسلام هراسی راهبرد اصلی استکبار قبل و بعد از انقلاب بوده و تبدیل شده به سیاست مستمره صهیونیسم جهانی و با رشد اسلام گرایی و گفتمان مقاومت،منطق دشمنِ مستأصل تکرار اهانت به مقدسات است و همه این اهانتهایی که به قرآن ،کاریکاتور پیامبر و توهین به مرجعیت و رهبری می‌شود قطعات یک پازل و یک هدف تعریف شده است و این نشانه ضعف و شکست آنها در قبال گسترش و قدرت اسلام و گفتمان مقاومت است.

♦️باید هم سازمان ملل اگر برمدار حقوق کشورهای مختلف دنیاست نسبت به تضییع حقوق دو میلیارد مسلمان ورود کرده و محکوم کند و هم اینکه امت اسلام میبایست بیش از پیش انسجام و وحدت اسلامی خود را حفظ کنند و بزرگترین پاسخ کوبنده به دشمنان قسم خورده اسلام، حفظ وحدت و هوشیاری و بصیرت دنیای اسلام است.

♦️حجت الاسلام والمسلمین اشرفیان در ادامه گفت: حالا یک آقایی که بلندگوی دشمنان اسلام و ملت بزرگ ایران شده است و در لباس دین،در مسجد در نماز جمعه کارش شده تفرقه بین مسلمانان و ایجاد کدورت بین اقوام و مذاهب و اعلام حمایت از فرقه های ضاله و گمراه… واقعاً انسان تأسف میخورد از اینکه چطور فردی با مکر و دروغ و تظاهر دقیقاً در پازل دشمن دارد بازی می‌کند و اینقدر با نظام اسلامی و ملت ایران دشمنی کرده که علنی می‌آید از فرقه ضاله بهائیت که خود بزرگان و علمای اهل سنت آنها را مرتد، گمراه و دست‌نشانده صهیونیستی می‌دانند و حتی تکفیر می‌کنند اعلام حمایت میکند!

♦️ آنهم حمایت از کسانی که ضروریات دین را انکار میکنند و معاد و بهشت و جهنم را قبول ندارند و معتقد به تجسد و حلول خداوند در جسم فردی به نام میرزا حسینعلی بهاء هستند و همه ادیان گذشته و اسلام و قرآن را منسوخ می دانند و خودشان را صاحب دین و شریعت جدید معرفی میکنند و ازدواج با محارم را جایز می دانند!

♦️اصلاً بهائیت یک دین مکتب و شریعت نیست بلکه بیشتر یک توطئه انگلیسی و تقابل و ایجاد فرقه و انحراف در مقابل اسلام و مذهب حقه شیعه است!

♦️آیا این آدمی که فقه و مبانی دینی خود را قبول ندارد و برای اعلام دشمنی با نظام از یک فرقه ضاله حمایت می کند و ارتباط مستقیم با شبکه های معاندی دارد که این شبکه ها حامی اهانت های اخیر به قرآن و پیامبر هستند قابل اعتماد است ؟

♦️آیا اینها سخنان یک عالم دینی است یا از جای دیگری سرمشق میگیرد؟

♦️بعد اگر یک اندیشمندی باتوجه به اینکه میبیند مسجدی که هر هفته از آن بوی توطئه و آشوب و تحریک مردم به جنگ و افتراء علیه حاکمیت اسلامی بلند میشود و دشمنان را برای هر مکر و توطئه و هجمه علیه ملت مسلمان ایران فراهم می کند مسجد ضرار گفته می شود ناراحت می شوند!

♦️ناراحتی ندارد! صرف بزرگ بودن مسجد یا زیادی جمعیت آن و یا گردشگری بودن مسجد و یا اینکه افراد زیادی از آن نان میخورند، نشانه مسیر درست آن نیست و مانع از ضرار بودن مسجد هم نمی شود.

♦️مگر مسجد ضراری که پیغمبر آن را خراب کرد از افراد و صحابه پیامبر نبودند؟

♦️اما با لباس نفاق آمدند و در خانه خدا نشستند برای تفرقه و توطئه بین مسلمانان!

♦️ضرار بودن یک مسجد به نقش داشتن بانی آن در فتنه ها و قتل عام مردم است.

♦️به حمایت مستقیم از شیطان بزرگ و آمریکای جهانخوار است!

♦️به بزک کردن آمریکا و استعمارگری ها و آدم کشی های استکبار بزرگ آمریکاست که این فرد قدرت آدم‌کشی آنها را به خدا نسبت می دهد!

♦️ واقعاً امروز این فرد در افکار عمومی انسان صالح و شایسته ای تلقی نمی‌شود و در افکار عمومی به عدول از فقه و عقاید خود متهم است.

♦️بسیاری از منتقدان اهل سنت مواضع باطل ایشان را شدیداً نقد کردند چه در موضوع حمایت از فرقه انحرافی و گمراهی مثل بهائیت چه در موضوع عدم جواز خروج علیه حاکمیت و حاکم اسلامی و تضعیف نظام اسلامی و چه در حمایت از جانیان و قاتلان و پهلوی ها و…

♦️خوب این حاکی از این است که دست این افراد واقعاً خالی است و همانطور که عقبه و سواد علمی و سیاسی و حتی دینی ندارد منطق و استدلال و مسیر مشخصی هم ندارد و تمام آنچه اتاق فکرهای آن سوی مرز دیکته میکند همانها را می خواند.

♦️لذا باید همه مراقب و هوشیار باشند!

♦️گاهی دشمن از مکانی مقدس، تریبونی مقدس،قلم مقدس،حرف باطل خود را با روکش زیبایی بیان می‌کند و افراد ساده را دانسته یا ندانسته در فتنه ای عظیم گرفتار میکند.

♦️ حجت‌الاسلام اشرفیان در ادامه افزود : در چند روز گذشته،سفر معاون محترم رئیس جمهور و وزراء نفت و انرژی را به استان داشتیم که به دستور ریاست محترم جمهور برای پیگیری مشکلات مردم بویژه در حوزه سوخت و خسارات و تلفات اخیر ،وارد استان ما شدند.

♦️جا دارد تشکر کنیم هم از ریاست محترم جمهور بابت توجه و دستور پیگیری،هم از معاون رئیس جمهور و وزرای محترم و هم نماینده محترم ولی فقیه که در نماز جمعه هفته قبل به مشکلات مردم سیستان اشاره داشتند و تأکید کردند که مسئولین امر پیگیری کنند و بعد هم با ریاست محترم جمهور تماس تلفنی داشتند و هم تشکر میکنم از نمایندگان محترم مردم در مجلس شورای اسلامی که زمینه ساز این سفر بودند.

♦️این سفر چند نکته قابل تحسین داشت، اصل حضور و سفر و بین مردم بودن از نقاط قوت دولت است.

♦️دوم اینکه با درخواست استاندار محترم، پرواز بجای فرود در زاهدان،مستقیم به زابل می‌آید و اینکه از وضعیت بحرانی چاه نیمه و گلخانه‌ها و خسارات مردم بازدید شد نشان دهنده توجه و تشخیص دقیق استاندار به نقطه ثقل بحرانی استان است.

♦️سوم اینکه برخلاف سفر معاون اول دولت قبل که بی اعتنایی کرد به تجمع و سر و صدا و مطالبات مردمی،جناب آقای دکتر مخبر تا مردم را دیدند از ماشین پیاده شدند و به احترام مردم روی دو زانو نشستند و به سخنان و درد دلهای مردم گوش کردند.

♦️ مورد بعد اینکه این سفر مصوبات خوبی هم داشت،خصوصاً قولی که داده شد نسبت به احداث مسیر انتقال سوخت به استان که اگر انجام شود بسیاری از معضلات فعلی در موضوع سوخت برای همیشه حل خواهد شد و با پیشگیری از قاچاق سوخت، باعث صرفه‌جویی هم خواهد شد.

♦️اما آنچه قابل عرض است که باید،هم مسئولین استانی و هم عزیزانی که به استان سفر میکنند بدان توجه داشته باشند که در همه سفرهای قبل و هم سفر ریاست محترم جمهور و هم وزرای دولت،مصوبات عریضی داشتیم،باید بررسی شود چندتا از این مصوبات کامل اجرایی شده؟

♦️و اگر نشده چرا انجام نشده؟

♦️بانی و مجری آن کدام اداره بود؟

♦️دلیل ترک فعلش چیست؟

<div id="div_eRasanehTrustseal_86646"></div> <script src="https://trustseal.e-rasaneh.ir/trustseal.js"></script> <script>eRasaneh_Trustseal(86646, false);</script>

♦️نمی‌شود که فقط مصوب بشود ولی در اجراء ضعیف باشد و دنبال نشود.

♦️امام جمعه شهرستان نیمروز همچنین تصریح کرد : موضوع حقابه و مرز ،تقریباً گل سر سبد همه مصوبات و وعده های دولتمردان بوده اما چرا هیچ کدام محقق نشده!!؟

♦️ چرا مصوبه تبادل مرزی ۴۰۰ دلاری برای مردم که مهر تأیید و تصویب شورای تأمین راهم دارد جاری و عملیاتی نمی‌شود؟!

♦️چرا مشکل حقابه را تا بحال کسی نتوانسته حل کند؟

♦️در دوره قبل هم سفر وزیر انرژی را داشتیم به افغانستان که مثل همیشه طالبان قول‌هايی دادند اما عمل نکردند!

♦️ واقعاً چرا دیپلماسی آب ما اینقدر ضعیف بوده و نتوانستیم حق خودمان را از افغانها بگیریم؟

♦️ما سالهاست داریم خدمات می‌دهیم به افغانستان و ترانزیت میکنیم، اما آنها با سیمانهای صادراتی خودمان سدهای متعددی ساختند تا حقابه قانونی ما استفاده هم نشود و به یک بیابان لم یزرع بنام گود زره هدایت شود!

♦️به تعبیر نماینده محترم ولی فقیه در استان واقعاً ضعف عملکرد وزارت خارجه در پیگیری حقابه تا بحال بسیار ضعيف و منفعلانه بوده و امیدواریم در این مأموریت جدید رئیس جمهور به وزیرخارجه برای پیگیری حقابه،اتفاق خوب و میدانی را شاهد باشیم.

♦️ واقعاً اگر سیاست و راهبرد ما،گرفتن حق و برخورد باقدرت است باقدرت حقابه قانونی را بگیرید و اگر گزینه‌های دیگری مدنظر هست گزینه های روی میز رونمایی و عملی و اجرایی شود.

♦️امروز روز بحران سیستان است اگر سیاست بر قرارداد و تبادل کالا و برد برد است و آنها در قبال آب از ما نفت می‌خواهند و واقعاً مسیر دیگری نیست باید انجام شود،اولویت امروز سیستان آب شرب مردم است.

♦️امام جمعه شهرستان نیمروز با اشاره به هدیه ۱۰۰ لیتری نفت سفید وزیر نفت به مردم سیستان گفت : این هدیه در مقایسه با دیگر نقاط کشور،نه مناسب با اوضاع بحرانی سیستان بود و نه در شأن مردم و نه در شأن وزیر‌ محترم و لذا در فضای مجازی دیدم خیلی ازدمردم از این بابت رنجدیده خاطر شده بودند ودگلایه مند بودند از وزیرنفت و با پویشی اعلام کردند که ما حاضریم این مقدار نفت سفیدی که وزیر محترم #حاتم_بخشی کردند را به دولت برگردانیم و لازم است مسئولین محترم وقتی جایی حضور پیدا میکنند پیشینه و بزرگ منشی مردم و شرایط بحرانی حاکم بر منطقه را باهم مدنظر بگیرند و کمک دولت را مناسب با آن شرایط انجام بدهند،گاهی هزینه رفت و آمد مسئولین از آنچه انجام میدهند بیشتر است.

نویسنده
ofoghesi_stan
مطالب مرتبط
  • نظراتی که حاوی فحش و افترا به هیچ عنوان پذیرفته نمیشوند
  • حتما با کیبورد فارسی اقدام به ارسال دیدگاه کنید فینگلیش به هیچ هنوان پذیرفته نمیشوند
  • موارد درگیری با کاربران در پاسخ به نظرات دیگر کاربران پذیرفته نمی‌شود.
نظرات

دیدگاهتان را بنویسید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عناوین داغ