... امروز: یکشنبه - 27 خرداد - 1403
اجتماعی 22 بهمن 1401 - 1 سال پیش زمان تقریبی مطالعه: 0 دقیقه
کپی شد!
0

نقطه زنی تریبون نماز جمعه شهرستان نیمروز/ببینید و بخوانید

به گزارش رسانه خبری تحلیلی افق سیستان،حجت الاسلام مجتبی اشرفیان در خطبه های نماز جمعه این هفته نیز همچنان گذشته و چه بسا بهتر از قبل،دردها و مشکلات و گلایه های بجا و منطقی عموم مردم سیستان را شجاعانه و قاطعانه و با صلابتی مثال زدنی طرح و بیان نمودند.

🛑 به گزارش رسانه خبری تحلیلی #افق_سیستان#حجت_الاسلام_مجتبی_اشرفیان #امام_جمعه_شهرستان_نیمروز در خطبه‌ٔ اول نماز،ضمن تسلیت ایام شهادت آقا موسی بن جعفر (ع) به بیان فضائل و سیره آن امام معصوم پرداخت.

♦️حجت‌الاسلام والمسلمین اشرفیان بیان کرد : امام موسی کاظم علیه السلام سه شکل خدمت به مردم در سیره‌ٔ زندگی خود داشتند و به سه شیوه مردم را کمک میکردند.

♦️یکی کمک مالی،یکی کمک فکری به مردم و یکی کمک عرضی و آبرویی

♦️همچین ایشان در شرح حدیثی بیان داشتند که انسان نباید خودش را در موضع تهمت قرار دهد تا دیگران به او شک و تردید کنند و کسی که خودش را در معرض تهمت قرار می‌دهد اگر دیگران به او بدگمان شدند نباید دیگران را سرزنش کند.

♦️حجت‌الاسلام والمسلمین اشرفیان امام جمعه شهرستان نیمروز در خطبه‌ٔ دوم نماز به نکاتی همچون چهل و چهارمین سالگرد پیروزی انقلاب و عوامل استمرار انقلاب و عفو پدرانه رهبر انقلاب و البته عدم نظارت دستگاه‌های نظارتی و ترک فعل مدیران سابق و کاهش سهیمه آرد روستایی نیز اشاراتی نمودند که اهم این موارد به شرح ذیل و جهت اطلاع تقدیم حضورتان میگردد :

🟢 انقلاب اسلامی مایه امید آزادی خواهان دنیا

♦️ حجت‌الاسلام اشرفیان با اشاره به چهل و چهارمین بهار پیروزی انقلاب اسلامی گفت : آنچه موجب پیروزی انقلاب اسلامی بود به اذعان دشمنان جمهوری اسلامی که وقتی درسال ۱۳۶۴ سازمان‌های جاسوس کشورهای آمریکا،انگلیس،فرانسه و آلمان دور هم جمع شدند و به جمع بندی رسیدند، سه عنصر مردم مومن و متحد و منسجم و یکپارچه و البته ایمان و آموزه‌های اسلام ناب محمدی بود،اسلامی که اسلام اجتماعی و ظلم ستیز است و رهبری و مرجعیت دینی که در قالب ولایت فقیه شکل گرفت و امروز هم رمز استمرار و تداوم انقلاب همین سه عنصر اساسی است.

♦️ امام جمعه شهرستان نیمروز در ادامه گفت : امروز که در چله دوم انقلاب قرار داریم انقلاب ما پیام عزت و اقتدار و قدرت نفوذش پیش از قبل عیان گشت و مایه امید همه آزادی‌خواهان دنیا شده است.

♦️ حجت‌الاسلام اشرفیان تصریح کرد: ۲۲ بهمن امسال که جشن ۴۴ سالگی انقلاب اسلامی است حساسیت و اهمیت خودش را دارد،به ویژه که با توجه به اغتشاشات و حوادث اخیر دشمن در محاسبات غلط خودش گمان کرده می تواند بین صفوف مردم و احزاب و جریانات و اقوام مختلف کشور تفرقه و شکاف ایجاد کند،اما حضور گسترده و باشکوه آحاد مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن بار دیگر مشت محکمی خواهد بود بر دهان یاوه گویان و بدخواهان نظام جمهوری اسلامی ایران.

♦️ امام جمعه شهرستان نیمروز در ادامه عنوان داشت : در حقیقت شرکت مردم در این راهپیمایی‌،صحنه نمایش بیداری و هوشیاری ملت اسلامی،اتحاد و همدلی آنان و توجه به سرنوشت کشور و اعلام بیزاری از دشمنان نظام اسلامی است که از یک‌سو موجب دلگرمی و نویدی برای دوستان نظام اسلامی است و از سوی دیگر توطئه‌های دشمنان داخلی و خارجی انقلاب اسلامی را خنثی خواهد نمود.

♦️ حجت‌الاسلام اشرفیان همچنین گفت : حضور در راهپیمایی ۲۲ بهمن موجب حفظ امنیت پایدار، اتحاد و انسجام ملی آحاد جامعه می گردد.

🟢 عفو پدرانه رهبر انقلاب، خنثی کننده توطئه‌های دشمنان

♦️امام جمعه شهرستان نیمروز با اشاره به عفو گسترده زندانیان توسط مقام معظم رهبری گفت : این عفو پدرانه رهبری معظم انقلاب که قسمتی از مواجهه حکیمانه رهبر عالیقدر نسبت به حوادث و اغتشاشات اخیر بود هم یک نشاط عمومی در جامعه بوجود آورد و هم باعث رسوایی و عصبانیت دشمنان و معاندین شد که به دروغ خود را دلسوز زندانیان میدانستند.

♦️این عفو گسترده پشت آن دنیایی از ایمان، خرد،بصیرت و محبت پدرانه و مسئولانه است که از ابتدای اغتشاشات به دنبال ارائه تحلیل صحیح و معرفی عاملان و حامیان اصلی و دشمنان خارجی بودند و سعی کردند بین منتقدین با آشوبگران تفکیک ایجاد کنند و اتحاد و وحدت بین مردم ایجاد شود و نخبگان جامعه را به مرزبندی با دشمن فراخوان دادند.

♦️ ایضاً به نیروهای امنیتی و نظامی سیاستِ کشته می‌دهیم اما کسی را نمی‌کشیم ابلاغ شد.

♦️ حجت‌الاسلام اشرفیان همچنین افزود : هیئت بلند پایه برای تفقد از آسيب دیدگان به استان ما اعزام شد و این عفو گسترده بعد از اصلاح و ابراز ندامت افراد گرفتار در این حوادث،کاملاً حکیمانه و حساب شده بود و از یک رهبری دینی و دلسوز و خدمتگزار و آینده نگر برمی‌آید که خودِ این اقدام خیلی از توطئه‌های دشمنان را به بهترین نحو ممکن و به طرفة العینی خنثی کرد.

🟢 تمام مسئولین،خادم و رعیت مردم

♦️امام جمعه شهرستان نیمروز با تشکر از فرمانداری شهرستان نیمروز بابت برگزاری میز خدمت مسئولین و مدیران محترم در نماز جمعه گفت : اصل هم همین است که مسئولین باید خدمت مردم برسند و پیام انقلاب و وصیت امام عزیز ما مردمی بودن مسئولین بود و اینکه خود را خادم و رعیت مردم بدانیم.

🟢 عدم نظارت درست،حلقه مفقوده مشکلات سیستان‌

♦️حجت‌الاسلام والمسلمین اشرفیان با اشاره به مشکلات بحرانی منطقه سیستان عنوان داشت : حلقه مفقوده در انباشت مشکلات آزار دهنده سیستان عدم نظارت درست دستگاه‌های نظارتی می‌باشد.

♦️اهمال کاری و فساد و ترک فعل زمانی است که مسئول احساس کند نظارتی نیست و بدین ترتیب کارش را درست انجام نمیدهد.

🟢 اگر نظارت دقیق باشد صف‌های طولانی و ترافیک پیش نمی آید

♦️ حجت‌الاسلام اشرفیان در ادامه این خطبه های شجاعانه خود گفت : اگر نظارت و مدیریت صحیح باشد هر سال در آستانه سال نو مرکز ثقل سیستان تبدیل به خرابه شام نمی شود که نه مردم در امان و آرامش هستند و نه مهمانی که بر مردم وارد میشود.

♦️اگر نظارت درست باشد سهمیه آرد مردم نصیب دامداری‌ها نمی‌شود و سر از فروش در بازار آزاد در نمی‌آورد.

♦️اگر نظارت دقیق باشد در اوج بیکاری و مهاجرت مردم به خاطر فقر و بیکاری،آمار بالای اشتغالزایی از این منطقه ثبت و اعلام نمی‌شود!

♦️کدام آمار مطابقت با واقعیت دارد.

♦️اگر نظارت صحیح باشد کارگاهی که چندین ماه است تعطیل شده و کارگاهی که جز روی کاغذ هیچ وجود خارجی ندارد باخیال راحت ماهیانه چند هزار لیتر سوخت به جیب نمیزند.

♦️اگر نظارت باشد کارمند فلان اداره برآنچه متعلق به ضعیف ترین مردم است طمع نمی‌کند.

♦️اگر نظارت درست باشد استفاده از مرز برای عموم مردم خواهد بود نه فقط برای مافیای قدرت و ثروت.

♦️اگر نظارت دقیق و درست باشد معنا ندارد آدمی که در همه تخلفات دست دارد و صاحب چند شرکت و عنوان نیز میباشد بازهم به مردم کم فروشی کند و طلبکار از مردم هم باشد!

<div id="div_eRasanehTrustseal_86646"></div> <script src="https://trustseal.e-rasaneh.ir/trustseal.js"></script> <script>eRasaneh_Trustseal(86646, false);</script>

♦️اگر نظارت برعملکرد‌ها باشد معنا ندارد همه مدیران و مسئولین از یک گروه و قوم انتخاب گردند و شایسته سالاری نباشد.

🟢 ترک فعل مدیران سابق

♦️ امام جمعه شهرستان نیمروز در ادامه افزود : امروز ما چوب ترک فعل مدیران سابق را می‌خوریم.

♦️این بحران آب منطقه و بحران مشکلات زیست محیطی امروز،حاصل ترک فعل‌های مدیران سابقی است که کوتاهی و قصور آنها مردم را بیچاره کرد و آن موقعی که باید نظارت و مراقبتی میبود نبوده و الان هم رَنجش را که مردم می‌برند باید دستگاهای نظارتی به موقع، نظارت درست و بازدارنده داشته باشند.

♦️الحمدالله نظام ما نظام مردم سالار و مقتدر و کارآمدی است و باید با اندک مسئولین نالایق برخورد شود.

🟢 معضلات انباشته شده سیستان قابل حل است.

♦️ حجت‌الاسلام اشرفیان عنوان داشت : در این مدت شاهد بودیم که دادستان محترم به موضوع صف‌های طولانی جایگاه‌های سوخت ورود جدی کرده‌اند و باعث شد یک ساعته این صفهای طولانی شکسته شد و امنیت و آرامش و زندگی عادی به مردم برگشت که بنده از دادستان محترم و انقلابی واقعاً قدردانی و تشکر می‌کنم که روزها و شب‌های متمادی وقت گذاشتند و امیدوارم این نظارت و حضور میدانی ادامه داشته باشد و البته قبل از آن خود لازم است ادارات و دستگاه‌های نظارتی کار خودشان را به بهترین نحو ممکن انجام دهند.

♦️ امام جمعه شهرستان نیمروز همچنین گفت : ما معتقدیم صفها و معضلات انباشته شده منطقه سیستان چیزی نیست که قابل حل نباشد و یک عزم و اراده جدی و مدیریت انقلابی می‌خواهد.

🟢 گلایه مردم از کاهش سهیمه آرد روستایی

♦️ امام جمعه شهرستان نیمروز تصریح کرد : مردم شهرستان از کاهش سهمیه آرد روستایی گلایه‌مند هستند و هرجایی که رفتیم مردم مکرر مطرح کردند که برای تأمین نان مشکل جدی دارند.

♦️در شرایطی که هزینه زندگی کردن در سیستان واقعاً فزایش چشم گیری داشته و سنگین تر از همیشه شده و مردم برای شغل و درآمدزایی به شهرهای دیگر مهاجرت می‌کنند باید بر اساس شرایط و بحران موجود در منطقه مسئولین محترم برنامه‌ریزی کنند.

نویسنده
ofoghesi_stan
مطالب مرتبط
  • نظراتی که حاوی فحش و افترا به هیچ عنوان پذیرفته نمیشوند
  • حتما با کیبورد فارسی اقدام به ارسال دیدگاه کنید فینگلیش به هیچ هنوان پذیرفته نمیشوند
  • موارد درگیری با کاربران در پاسخ به نظرات دیگر کاربران پذیرفته نمی‌شود.
نظرات

دیدگاهتان را بنویسید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *