... امروز: یکشنبه - 27 خرداد - 1403
اجتماعی 17 اسفند 1401 - 1 سال پیش زمان تقریبی مطالعه: 1 دقیقه
کپی شد!
0

کارستانی که اینبار ایرج حسن پور مدیرکل صمت استان با مهره چینی در زابل رقم زد!

بررسی مو به مو عملکرد یک ماهه رضا پیری سرپرست تازه منصوب شده اداره صمت شهرستان زابل که از مدیریت اداره صمت شهرستان هیرمند به مرکز ثقل منطقه سیستان منتقل شده است.

آغاز تغییر و تحولی شگرف و امیدوارکننده در اداره صنعت،معدن و تجارت شهرستان زابل و عزم جزم سرپرست جدید اداره صمت زابل برای ایجاد تغییرات اصولی و قابل لمس در شهرستان

🟠 بررسی عملکرد یک ماهه رضا پیری از دو صفحه گذر کرد!

🟡 آیا موتور گرم مدیریت جدید همچنان گرم خواهد ماند؟

🔵 با‌ ما باشید برای رصد و بررسی لحظه به لحظه و گام به گام عملکرد مدیران شهرستانی و استانی

⭕ به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی و خبری تحلیلی افق سیستان،قریب به یک ماهست که ایرج حسن‌پور مدیرکل اداره صنعت،معدن و تجارت استان اقدام به انجام تغییراتی در حوزه مدیریتی ادارات صمت شمال استان نموده است که بعضاً در ابتدای امر انتقادات بسیاری را نیز در پی داشت.

♦️ تغییرات و مهره چینی های ایرج حسنپور در ادارات صمت شهرستانها بدین شکل بود که رؤسای ادارات صمت شمال استان را به کل تغییر داد و هر کدام از آنها را در شهرستان دیگری به سرپرستی منصوب کرد.

♦️ در همین راستا تحریریه افق سیستان بنا به وظایف و رسالتی که نسبت به مطالبات مردمی و نحوه مدیریتی رؤسای ادارات و سازمانهای استان بر عهده دارد تصمیم گرفت تا عملکرد یک به یک از سرپرستان و مدیران ادارات صمت استان را قدم به قدم بررسی کند و برای شروع این کار عملکرد یک ماهه رضا پیری سرپرست تازه منصوب شده اداره صمت شهرستان زابل را که از مدیریت اداره صمت شهرستان هیرمند به مرکز ثقل منطقه سیستان منتقل شده است را بررسی نمودیم.

♦️بدین ترتیب توجه شما را به اطلاع و آگاهی از آنچه که حق شماست به شرح ذیل جلب میکنیم.

🟧🟪 به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی و خبری تحلیلی افق سیستان در مدت یک ماهه جلوس سرپرست تازه نفس اداره صمت شهرستان زابل دریافتیم که تعداد ۵۶۷ مورد بازرسی مثمرثمر در سطح شهرستان صورت پذیرفته که از این تعداد ۴۷ فقره منجر به تشکیل پرونده تخلف گردیده که ارزش ریالی پرونده های متشکله رقمی عجیب و قابل توجه است که تاکنون حصول و وصول چنین رقمی جهت تخلفات واحد‌های صنفی و غیرصنفی در شهرستان زابل سابقه نداشته است و متأسفانه بعضاً در دوره مدیریت گذشته در اکثر موارد،گلایه ها،انتقادات،اعتراضات و شکوائیه های شهروندان که در بحث نظارت و تنظیم بازار مدام مطرح میگردید به نحوی ترتیب اثر داده میشد که به زعم و اعتقاد و نظر منتقدان و صاحب نظران و حتی شهروندان سطح شهر،آن اقدامات انجام شده یا پرونده های تشکیل شده به هیچ عنوان بازدارنده نبود،علی ایحال جهت اطلاع و آگاهی شما مخاطبان جان افق سیستان رقم ریالی این ۴۷ پرونده در مدت این یک ماهه که همکاران تحریریه ما بصورت ریز و تخصصی بررسی نموده اند بالغ بر هفتاد و نه میلیارد و دویست و هشتاد و پنج میلیون و دویست و شصت و سه هزار و هفتصد ریال ۷۹,۲۸۵,۲۶۳,۷۰۰  میباشد.

همچنین در بحث نفت سفید با توجه به گلایه های شهروندان که متأسفانه بنا به ترک فعل تعدادی از دست اندرکاران این حوزه که در دوره سرما بروز و ظهور یافته بود دو فقره پرونده تبصره چهار ماده ۱۸ قانون مبارزه با قاچاق و کالا و ارز برای متخلفان تشکیل شد که رقم این دو پرونده به ارزش ریالی ۱۰۹,۶۰۵,۲۰۰ صد و نه میلیون و ششصد و پنج هزار و دویست ریال میباشد.

♦️ اما در بحث گلایه های شهروندان در خصوص گاز مایع جمعاً شش پرونده در این مدت تشکیل شده که دقیقاً مشخص و محرز و شفاف است که همچون دیگر پرونده ها با نیت و هدف بازدارندگی تکرار تخلف تنظیم و صادر شده اند که به عنوان مثال رقم یکی از آنها ۱۶۹,۰۱۵,۰۰۰ صد و شصت و نه میلیون و پانصد هزار ریال میباشد.

♦️همچنین در بحث گلایه های بی شمار شهروندان در خصوص نحوه خدمات دهی جایگاههای سوخت ۷ پرونده اخفاء و امتناع از عرضه کالا به ارزش ریالی ۷۲۵,۲۶۶,۵۶۲,۰۰ می‌باشد که حقیقتاً در شرایط فعلی رقمی قابل توجه و قطعاً بازدارنده و تأدیب کننده ست که جای تقدیر و تشکر دارد.

♦️ در بحث نظارت بر خدمات آرایشگران ۶ پرونده گران‌فروشی به مبلغ ۲۸۲,۴۰۰,۰۰۰ دویست و هشتاد و دو میلیون و چهارصد هزار ریال تشکیل گردید.

♦️در بحث نظارت بر فروش پوشاک نیز ۶ پرونده پر و پیمان درج و تنظیم شده است.

♦️در خصوص نظارت بر خشکشویی های سطح شهرستان نیز دو فقره پرونده به ارزش ۹۰۶،۷۵۰،۰۰۰ نهصد و شش هزار هفتصد و پنجاه هزار ریال کتابت و صادر شد.

♦️ ضمناً در حوزه نظارت بر خدمات کارواشهای شهرستان نیز دو فقره پرونده به ارزش ۲۵,۰۲۶,۳۰۰ بیست و پنج میلیون و بیست و شش هزار و سیصد ریال توسط بازرسان این اداره کتابت شد.

♦️ اما در اقدامی بسیار عالی و قابل تقدیر سرپرست تازه جلوس کرده این اداره با رصد گلایه های شهروندان در خصوص قیمت های نجومی قوطی های شیرخشک در شهرستان،دستور و تأکیدات مؤکد لازم را در رابطه با این مهم صادر نمود که منجر به کشف انبار احتکار و قاچاق شیر خشک در سطح شهرستان شد،به همین سبب طی گشت مشترک اداره اطلاعات و پلیس اقتصادی و اداره صمت شهرستان زابل تعداد دو هزار و یکصد و دوازده قوطی شیر خشک چهارصد گرمی کشف شد که ارزش ریالی آن رقمی هنگفت بالغ بر دو میلیارد و یکصد و دوازده میلیون ریال است.

♦️همچنین در حوزه صنایع و معادن دریافتیم که با ورود سرپرست جدید اداره صمت شهرستان بارقه های امید در دل صاحبان مشاغل و اصناف شهرستان نیز روشن و گشوده شده است و مصمم گشته اند تا با ورود و شروع فعالیت مجدد و ایجاد اشتغال،خدمات مفید و مثبت خویش را به شهروندان از سر گیرند.

♦️به عنوان مثال احیا و فعالسازی واحد تولیدی نقل و نبات آقای محسن امیری و احیا و فعالسازی واحد تولیدی نقل و نبات آقای حسن آذریان است که شروع دوباره این واحدها جمعاً باعث اشتغال ده نفر بصورت مستقیم شده است.

♦️همچنین سرمایه گذاری با نام و فامیلی داوودعلمی که سالهای سال تمام زندگی خود را از صدر تا ذیل و از عرش تا فرش زیر پا را تبدیل به واحد تولیدی پالت چوبی و مصنوعات در شهرستان نموده بود و پیشتر نیز در این پایگاه خبری مفصلاً این مهم را بررسی کردیم با ورود و جلوس رضا پیری به سرپرستی اداره صمت شهرستان زابل موفق شد هفت خوان رستم صدور پروانه بهره‌برداری را در یک خوان و یک گام ساده و راحت طی نماید و قریب به سی نفر را نیز بصورت مستقیم و غیر مستقیم در این واحد تولیدی جهت اشتغال جذب کند و بکار گیرد.

♦️ لازم به ذکر است که در حوزه اصناف نیز ۱۷۲ پروانه عادی در این مدت یک ماهه به دستور رضا پیری و با هدف سهولت در امر اشتغالزایی و بکارگیری جوانان صادر شد و ۱۰۷ نفر نیز که متقاضی دریافت تبصره ۱۶ بودند جهت انجام روال اداری به مرکز استان معرفی شدند.

♦️ همچنین با همت و تدابیر این مدیر دلسوز، دغدغه مند و پویا که الحق و والانصاف توانسته است با مجموعه تحت امر خود همت،خدمت و مدیریت جهادی را در طی این یک ماهه به زیبایی هرچه تماتر به تصویر بکشد ۴۳۰ خانوار در حوزه اصناف توانستند به منبع درآمدی پایدار و قابل اطمینانی دست پیدا کنند که خود این مهم جای تقدیر و تجلیلی ویژه دارد.

♦️ در پایان لازمست از مدیرکل صمت استان جهت این انتصاب بجا و شایسته در شهرستان زابل تقدیر نمائیم و امیدواریم که رضا پیری سرپرست اداره صمت شهرستان زابل در آینده پیش رو طبق همین روند یک ماهه و چه بسا بیشتر و بهتر جهت خدمت و کسب رضایت حداکثری شهروندان به جد اهتمام ورزد چرا که بسیار دیده ایم که مدیران فراوانی بعد از جلوس بر صندلی ریاست دوره کوتاهی را با نهایت موفقیت و موتوری گرم و پویا در طلب کسب رضایت حداکثری آحاد جامعه تلاشهای خویش را ساخته و پرداخته نمودند و متأسفانه بعد از مدتی موتور گرم و داغشان سرد شده و به روزمرگی نگران کننده و التهاب آوری دچار شده اند.

♦️ در روزهای آینده عملکرد سایر مدیران ادارات صمت شهرستان را بررسی خواهیم کرد و در کنار شما رصد خواهیم کرد که آیا آنان هم موفق بوده اند یا خیر ؟

🟪🟩 با ما باشید برای رصد و بررسی لحظه به لحظه و گام به گام عملکرد مدیران شهرستانی و استانی

🆔🔰 کانال افق سیستان در سروش👇

http://splus.ir/ofoghesistan

🔰 کانال افق سیستان در ایتا👇

https://eitaa.com/ofoghesistan

🟩 با شما هر رسانه ای بهترین است.

<div id="div_eRasanehTrustseal_86646"></div> <script src="https://trustseal.e-rasaneh.ir/trustseal.js"></script> <script>eRasaneh_Trustseal(86646, false);</script>

🟥 همراه ما باشید در پرمخاطبترین رسانه استان

نویسنده
ofoghesi_stan
مطالب مرتبط
  • نظراتی که حاوی فحش و افترا به هیچ عنوان پذیرفته نمیشوند
  • حتما با کیبورد فارسی اقدام به ارسال دیدگاه کنید فینگلیش به هیچ هنوان پذیرفته نمیشوند
  • موارد درگیری با کاربران در پاسخ به نظرات دیگر کاربران پذیرفته نمی‌شود.
نظرات

دیدگاهتان را بنویسید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *