... امروز: یکشنبه - 06 خرداد - 1403
اجتماعی 21 اسفند 1401 - 1 سال پیش زمان تقریبی مطالعه: 1 دقیقه
کپی شد!
0

بررسی چرایی شکل گیری بازار بلبشوی شن و ماسه در منطقه سیستان / انگشت انتقاد به سمت حبیب الله راهداری فرماندار شهرستان و جلال کیخا مدیر ناکارآمد و ضعیف اسبق نمایندگی صمت شهرستان نیمروز است

بازار بلبشوی شن و ماسه در سیستان،همه را کلافه کرده است و قیمت‌ها هر روز بالاتر از دیروز،رکوردها را در می‌نوردد و این مردم‌ هستند که سر درگم،میان خریدن و نخریدن، از سر ناچاری با دلی ناراضی، تن به خرید آن هم با قیمتی بالاتر از نرخ مصوب،می‌دهند.

🔴 ترک فعل مدیران ناظر بر بازار در شهرستان نیمروز محرز و آشکار است!

🟠 انگشت انتقاد به سمت سرپرست فعلی فرمانداری شهرستان نیمروز و مدیریت سابق نمایندگی صنعت،معدن و تجارت این شهرستان است!

🟡 حبیب الله راهداری فرماندار و جلال کیخا مدیر سابق صمت نیمروز،مسئول مستقیم نظارت و تنظیم بازار در این خصوص بوده و هستند!

🔵 ضرورت ورود آنی و جدی احمد میش مست سرپرست جدید نمایندگی صمت شهرستان نیمروز به این مهم و نظارت مقام عالی دولت جهت تسریع روند پیگیریها

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی و خبری تحلیلی افق سیستان،بازار بلبشوی شن و ماسه در سیستان،همه را کلافه کرده است و قیمت‌ها هر روز بالاتر از دیروز،رکوردها را در می‌نوردد و این مردم‌ هستند که سر درگم،میان خریدن و نخریدن، از سر ناچاری با دلی ناراضی، تن به خرید آن هم با قیمتی بالاتر از نرخ مصوب،می‌دهند.

♦️ بر اساس برآوردهای انجام شده،حدود ۶۹ تا ۸۵ درصد حجم تمام منابع معدنی استخراج شده را شن و ماسه تشکیل می‌دهد که این رقم سال به سال در حال افزایش است.

♦️گرانی افسارگسیخته مصالح ساختمانی به‌ویژه شن و ماسه در منطقه سیستان در حالی در ماه‌های اخیر رو به افزایش گذاشته که همه واحد‌های تولیدی شن و ماسه در حوزه نظارتی شهرستان نیمروز قرار دارد.

♦️در همین راستا متأسفانه ضعف آشکار کیخا مدیریت بسیار ناتوان و ناکارآمد قبلی صنعت،معدن و تجارت شهرستان نیمروز در نظارت و تنظیم بازار سبب شده تا صاحبان مشاغل و اصناف شهرستان در حوزه مربوطه با خیالی راحت و آسوده،دست به گران‌فروشی های بی حد و حصر و بی ضابطه فراوانی بزنند و طبق گزارش‌های مکرر شهروندان که به تحریریه افق سیستان واصل شده است متأسفانه با وجود اعتراض ها و گلایه های مستمر مردمی،این صنف تأثیر گذار که تنها در شهرستان نیمروز مستقر شده و نیاز کل منطقه سیستان را تأمین میکند به دلیل در دست گرفتن انحصاری بازار و نبود رقبای حتی ضعیف،صفر تا صد قیمت گذاری و فروش و ارائه خدمات به متقاضیان کل منطقه را مستقلاً در اختیار خویش گرفته اند و به دلیل ضعف ها و ترک فعلهای نظارتی مدیریت قبلی صمت و البته عدم توجه کافی فرماندار این شهرستان به چگونگی نحوه مدیریتی رؤسای ادارات،دست اندرکاران صدر تا ذیل این صنف به هیچ احدی پاسخگو نبوده و نیستند.

♦️علی ایحال با نگاه به تغییر و تحول های مدیریتی در ادارات صنعت،معدن و تجارت شمال استان و مهره چینی های جدید ایرج حسن‌پور،مدیریت ضعیف ماضی،به شهرستان زهک منتقل شده است و در حال حاضر مسئولیت نظارت و کنترل بازار در این شهرستان بر عهده احمد میش مست مدیر جوان و پویای اسبق زهک می‌باشد.

♦️حال امید میرود با شروع به کار احمد میش مست به عنوان سرپرست نمایندگی صنعت،معدن و تجارت شهرستان نیمروز،وضعیت اسف بار نظارتی،کنترل و تنظیم بازار و آنچه بر ذمه این واحد نظارتی ست به زودی زود و با جهاد مدیریتی این مدیر جوان و کارآمد،تغییر و تحولی اساسی را تجربه و احساس نماید.

♦️اما از آنجایی که تحریریه افق سیستان قول و وعده بررسی عملکرد مدیران ادارات صمت در سراسر استان را به جمیع شهروندان و مخاطبان داده است و با نگاه به بررسی عملکرد یک ماهه رضا پیری سرپرست اداره صمت شهرستان زابل که پیشتر تقدیم حضورتان شد، اینبار نوبتی هم باشد نوبت بررسی عملکرد مدیر جوان و تازه جلوس کرده نمایندگی صمت در شهرستان نیمروز است.

♦️در همین راستا افزایش بی رویه قیمت شن و ماسه در منطقه سیستان که ناشی از سوء مدیریتهای قبلی در شهرستان نیمروز است میتواند بهانه خوبی برای بررسی بود و باش و چند و چون عملکرد یک ماهه سرپرست جدید نمایندگی صنعت،معدن و تجارت شهرستان نیمروز باشد.

♦️به همین جهت تحریریه افق سیستان به نمایندگی از آحاد جامعه،ضمن تلنگر به حبیب الله راهداری سرپرست فرمانداری شهرستان نیمروز که قطعاً سهم و نقش آفرینی حداکثری وی در ترک فعل مدیریت اسبق نمایندگی صمت شهرستان را نمیتوان به هیچ وجه نادیده گرفت از احمد میش مست سرپرست جدید این واحد،نظارت جدی و اقدامی آنی و مثمرثمر در کنترل و تنظیم بازار واحد‌های تولیدی یاد شده را به جد مطالبه مینمائیم.

♦️امید که این مدیر جوان و پویا با نگاه و بذل توجهات مؤثر خویش هرچه زودتر این وضعیت اسف بار و بازار بلبشوی شن و ماسه در سیستان را به خوبی هرچه تمام‌تر مدیریت نماید و با نگاه به اهمیت موضوع توقع میرود نتیجه اقدامات انجام شده در این خصوص را در قالب گزارشی کوتاه و تحت عنوان جوابیه به این پایگاه خبری جهت استحضار و اطلاع عموم ارسال نماید.

♦️در پایان لازم و ضروری ست که ذکر کنیم بررسی عملکرد سرپرستهای جدید ادارات صمت شهرستانهای زهک،هیرمند و هامون در صف انتظار گزارش‌های بعدی این تحریریه می‌باشد که به امید و فضل الهی در آینده نزدیک به سمع و نظر شما مخاطبانِ جانِ این پایگاه خبری خواهد رسید.

نویسنده
ofoghesi_stan
مطالب مرتبط
  • نظراتی که حاوی فحش و افترا به هیچ عنوان پذیرفته نمیشوند
  • حتما با کیبورد فارسی اقدام به ارسال دیدگاه کنید فینگلیش به هیچ هنوان پذیرفته نمیشوند
  • موارد درگیری با کاربران در پاسخ به نظرات دیگر کاربران پذیرفته نمی‌شود.
نظرات

دیدگاهتان را بنویسید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *