... امروز: یکشنبه - 27 خرداد - 1403
اجتماعی 08 فروردین 1402 - 1 سال پیش زمان تقریبی مطالعه: 2 دقیقه
کپی شد!
0

ذبح بی رحمانه دین،پای دنیای سیاست در زاهدان!/ پروپاگاندای قبیله سیاسی عبدالحمید اسماعیل زهی!

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی و خبری تحلیلی افق سیستان،با آغاز اعتراضات در کشور، شهر زاهدان از جمله شهرهایی بود که همواره اخبارهایی از آن رسانه ای میشد؛ با این حال علیرغم فروکش کردن اعتراضات در جای جای کشور،متأسفانه در زاهدان،هنوز هستند افرادی که به نوعی سعی دارند در صدر اخبار رسانه ها باشند و با انجام حرکات نمایشی و پوپولیستی‌، اهداف و مقاصد نامیمون خود را عملیاتی کنند!

🛑 افــــــــ 🌅 ــــــــق ســیـــســـتــــــان
ذبح بی رحمانه دین در پای دنیای کثیف سیاست!!

جناب مولوی بدعت گذاری به چه قیمت؟!

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی و خبری تحلیلی افق سیستان،با آغاز اعتراضات در کشور، شهر زاهدان از جمله شهرهایی بود که همواره اخبارهایی از آن رسانه ای میشد؛ با این حال علیرغم فروکش کردن اعتراضات در جای جای کشور،متأسفانه در زاهدان،هنوز هستند افرادی که به نوعی سعی دارند در صدر اخبار رسانه ها باشند و با انجام حرکات نمایشی و پوپولیستی‌، اهداف و مقاصد نامیمون خود را عملیاتی کنند!
نکته قابل توجه در ارتباط با شکل و قالب اعتراضات در زاهدان، دادن سبقه های مذهبی – قومیتی به آن بود.

 

علی ایحال  اگرچه رویه های موجود در ذیل آنچه در زاهدان در حال روی دادن بود عمدتاً سیاسی بود و توسط مولوی عبدالحمید هدایت میشد اما بُعد در خور تأمل این اتفاق،استفاده از نمادها و شعائر دینی – مذهبی در ذیل انتفاعات سیاسی می باشد.
بطوریکه در ذیل هر خبری که از زاهدان رسانه ای میشد عبدالحمید تلاش داشت سوژه های اعتراضی را به مسائل دینی و قومیتی گره بزند.

به گزارش افق سیستان، حال با توجه به اینکه اعتراضات فروکش کرده است به نظر میرسد عبدالحمید و اتاق فکر کذایی وی سعی دارند با بدعت گذاری های دینی در عرصه فرهنگی همچنان خبرساز باشند!

به واقع آنچه در قالب مناسبات فرهنگی در حوزه دینی – مذهبی از سوی جریان مکی در زاهدان هدف گذاری شده است عمدتاً با هدف مخالفت سیاسی با ساختار حاکم صورت می گیرد.

بطوریکه اخیراً تصاویری در قالب تصویر و ویدئو از حضور توریست ها با پوشش نامناسب در مسجد مکی منتشر شده است که حکایت از ستیز سیاسی جریان مذکور در قالب دینی دارد،به بیان جامع،هدف این رویکرد، چالش آفرینی تازه در معانی و مبادی تازه محسوب می گردد.

واقعیت امر این است که آنچه در زاهدان رخ داده، عملاً به معنای ستیز عریان و آشکار با مبانی دینی ست که سبقه سیاسی پیدا کرده است.

اینکه جریان مکی در زاهدان در ذیل رسیدن به اهداف مورد نظرشان دست به هر ابزاری می زند تا بتوانند حیات سیاسی خود را حفظ کنند گویای این موضوع است که آنچه مولوی عبدالحمید و دار و دسته همسو با آن در پشت آن پنهان شده اند نقابیست جهت رسیدن به مطامع و مقاصدشان!

در واقع نگاه ابزاری این شبه جریان سیاسی به موضوع دین نیز امروز دستاویز زیاده خواهی سیاسی آنها شده است.

خلاصه کلام اینکه، در مذمت این اقدام قبح شکن دینی با لعاب سیاسیِ قبیله سیاسی مولوی عبدالحمید باید این نکته را گفت که آنچه در این باره برای زنان زاهدانی قدغن بوده و خلاف دین و مذهب و عرف نام گذاری میشود، امروز برای گردشگران با پوشش نامناسب در عجیبترین و سؤال برانگیز ترین شکل ممکن یک حق تعریف میگردد!

اینکه دین و شعائر دینی و مذهبی در خدمت سیاست قرار گیرند و ساختار و ساحت آن، مورد اهانت قرار گیرد با این هدف که سیاست، اولیٰ بر آن است، عملاً به معنای عدم صلاحیت دینی فردی می باشد که ادعای زعامت بر جامعه دینی و مذهبی آن منطقه را دارد.

بنابراین آنچه از جامعه اهل سنت و حتی هر فرد دیندار و دینمداری انتظار می رود قیام علیه بدعتی است که با مناسبات سیاسی گره خورده است.

در پایان هم سه کلیپ از صدها تناقض عیان و آشکار مولوی عبدالحمید اسماعیل زهی که در گفتار و رفتار وی ساخته و پرداخته شده است را تقدیم حضورتان میکنیم.

 

حامد معلم بندانی سردبیر پایگاه اطلاع رسانی و خبری تحلیلی افق سیستان

نویسنده
ofoghesi_stan
مطالب مرتبط
  • نظراتی که حاوی فحش و افترا به هیچ عنوان پذیرفته نمیشوند
  • حتما با کیبورد فارسی اقدام به ارسال دیدگاه کنید فینگلیش به هیچ هنوان پذیرفته نمیشوند
  • موارد درگیری با کاربران در پاسخ به نظرات دیگر کاربران پذیرفته نمی‌شود.
نظرات

دیدگاهتان را بنویسید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *