... امروز: یکشنبه - 06 خرداد - 1403
اجتماعی 01 بهمن 1401 - 1 سال پیش زمان تقریبی مطالعه: 0 دقیقه
کپی شد!
0

امام جمعه شهرستان نیمروز مدیران و مسئولین بی حال و بی توجه و بی کفایت را به توپ بست!

به گزارش رسانه تخصصی خبری تحلیلی افق سیستان،حجت الاسلام مجتبی اشرفیان امام جمعه شهرستان نیمروز در خطبه های این هفته نماز جمعه این شهرستان،بار دیگر جملات و اظهاراتی صریح و شجاعانه را مطرح نمود که مورد توجه بسیاری از شهروندان سراسر استان سیستان و بلوچستان قرار گرفت که در بخشهایی از این خطبه ها،مدیران و مسئولین بی توجه و بی حال و بی کفایت را به توپ انتقاد بست.

گزیده ای از خطبه های این هفته امام جمعه شهرستان نیمروز که در سراسر استان مورد توجه قرار گرفت.

به گزارش رسانه تخصصی خبری تحلیلی افق سیستان،حجت الاسلام مجتبی اشرفیان امام جمعه شهرستان نیمروز در خطبه های این هفته نماز جمعه این شهرستان،بار دیگر جملات و اظهاراتی صریح و شجاعانه را مطرح نمود که مورد توجه بسیاری از شهروندان سراسر استان سیستان و بلوچستان قرار گرفت که در بخشهایی از این خطبه ها،مدیران و مسئولین بی توجه و بی حال و بی کفایت را به توپ انتقاد بست.

♦️حجت‌الاسلام اشرفیان در خطبه های نماز جمعه روز گذشته گفت : هفته گذشته با توجه به بحران‌های بی سابقه سیستان در خطبه های نماز جمعه انتقادی از صداوسیمای استان مطرح شد که من ابتدا به ساکن تشکر میکنم از همه مردم عزیزی که با عناوین مختلف،تماس گرفتند و از نقاط مختلف پیام داشتند و بذل لطف ومحبت کردند.

♦️امام جمعه شهرستان نیمروز در ادامه افزود : همچنین تشکر میکنم از مدیر کل محترم صدا و سیمای استان که هم در تماس تلفنی و هم دیدار حضوری که تشریف آورده بودند از بیان انتقادات و پیشنهادات واقعاً استقبال کردند و گفتند واقعیت امر این است که ما تا بحال در شبکه های سراسری سهمی نداشتیم وتلاش میکنیم سهمی داشته باشیم و در نشست با ائمه جمعه سیستان هم بر ظرفیت سازی های ملی،تحول و ارتقاء کمی و کیفی بخش های مختلف شبکه استان و خاصه برنامه های فرهنگی و استفاده از ظرفیتها و استعدادهای مغفول تاکید کردند و همه ما باید ایشان را کمک کنیم.

♦️حجت‌الاسلام اشرفیان همچنین گفت : خودِ پذیرفتن اشکالات و نواقصی که تقریباهمه آنها ازقبل بوده و برنامه داشتن برای رفع این مشکلات و ارتقاء سازمان از نشانه های یک مدیر موفق و توانمند و شجاع است و مدیریت جدید صدا و سیمای استان یک فرد انقلابی و دغدغه مند است که وقت زیادی را در گروههای جهادی درنقاط مختلف این استان خدمت کرده است و همه آنچه می‌گوییم را باهمه وجود درک کرده است و برای آن برنامه دارد.

♦️ایضاً این روحانی حق طلب و شجاع تصریح کرد : در نشست ائمه جمعه برایجاد وحدت خبری و پیشگیری از تفرق و تشتت ونابسامانی خبری و حمایت ازخبرنگاران تأکید نمودیم.

♦️عرض کردیم اگرخبرنگار دلگرمی و حمایت و پشتوانه نداشته باشد قلم و زبان او نمی‌تواند مشکلات مردم را بیان کند.

♦️باید از خبرنگار حمایت شود و وی پشت گرمی قانونی داشته باشد،نه اینکه اگر کسی بخواهد قدمی برای مردم بردارد از تهدیدات و فشارها بترسد، خبرنگاربایدآزاد و مستقل باشد.

♦️حجت‌الاسلام اشرفیان در ادامه بیان داشت : بعضی افراد و جریانات قصد داشتند یک مطالبه به حق مردمی مطرح شده را به حاشیه بکشانند و برای تخریب ایشان بهره برداری کنند اما محکم ایستادیم و اجازه ندادیم و نخواهیم داد.

♦️امام جمعه شهرستان نیمروز خاطر نشان کرد : عنوان انتقاد ما از رویکرد صدا و سیماست نه اشخاص و افراد،ما به توان و ظرفیت شبکه استانی هامون و عزیزان خدوم این شبکه ایمان داریم و عرض خداقوت به همه آنهاداریم،اصلاً بحث روی این است که باید پهناورترین استان، سهمی در شبکه های اصلی وسراسری کشور داشته باشد.

♦️باید دولت اینجا را هم ببیند و ویژه ببیند.

♦️طوفانهای مهیب سیستان از زلزله مخرب تر و خطرناکتر است، خصوصاً طوفان اخیر که تا بحال مردم به این شدت ندیده بودند و خیلی از مردم نماز آیات خواندند.

♦️زندگی کردن در آن چند روز واقعا شبیه زندگی برزخی بود نه یک زندگی مادی و طبیعی!

♦️ حجت‌الاسلام مجتبی اشرفیان افزود : چطور می‌شود گاهی یک تصادف یا فرو ریختن یک ساختمان و یک زلزله خفیف یا قطع شدن چند روزه گاز طبیعی دغدغه بزرگ دولت می‌شود ولی این وضعیت نابسامان،این مرگ تدریجی مردم در این اوضاع بسیار بحرانی که مردم نه آب داشتند و نه نان،نه هوا و نه گاز و نه نفت،چرا نباید دغدغه دولت باشد.

♦️در همین چند روز که الحمدلله صدا و سیمای استان بصورت مستمر بر مشکلات سیستان از جمله صفهای سوخت و نانوایی و تلفات مردم سیستان متمرکز شده شاهدیم که مسئولین در حال انجام اقدامات خوبی هستند و درصدد رفع مشکلات برآمده اند.

♦️امام جمعه شهرستان نیمروز بیان کرد : بعضی مسئولین ازترس رسانه مجبور به پاسخگویی میشوند یعنی بعضی از مسئولین، از خدا نمی‌ترسند،آنقدری که از رسانه و از عیان شدن مشکلات و به چالش کشیده شدن مدیریت شان می‌ترسند!

♦️این از ظرفیت رسانه ملی است که صدا و سیما صدای مردم بی صداست،البته هنوز مشکلات مردم حل نشده و هنوز بعضی عوامل توزیع نفت سفید، نفت مردم را تحویل نمی‌دهند!

♦️چرا اینقدر مردم را آزار می‌دهند این سهمیه سوختی که بر سر نام آن رقابت بود با این همه تعلل و تأخیر، هنوز دست مردم نرسیده است.

♦️امام جمعه شهرستان نیمروز گفت : ما اعتقاد داریم صدا و سیما و تریبون نماز جمعه هردو ظرفیت حاکمیتی برای مردم هستند و ما باید از این ظرفیت‌ها برای شنیدن حرفها و دردهای مردم استفاده کنیم و گرنه دشمن،میدان داری خودش را میکند و موج سواری خواهد کرد.

♦️وقتی کلیپ گلایه مردم از وضعیت نامناسب نفت در شبکه های معاند خارجی پخش می‌شود یعنی یک جای کار ما اشکال جدی دارد یعنی آن مسئول مربوطه نتوانسته پاسخ افکار عمومی را بدهد یعنی جایی برای شنیده شدن دردهای مردم نبوده است که سر از شبکه های معاند و دشمنان قسم خورده ما در می آورد.

♦️واقعیت این است که امروز اگر درد مردم گفته نشود و توسط مسئولین امر پیگیری و مطالبه نگردد کسی رنج و درد آنها را نمی‌بیند.

♦️چرا در تربت جام بخاطر قطع یا افت چند روزه فشار گاز،شخص وزیر نیرو در ستاد بحران آن شهر حاضر می‌شود و از مردم عذرخواهی می‌کند.

♦️خیلی سریع به همه مردم بخاری رایگان تحویل می‌دهند وخیلی فوری چند میلیون لیتر نفت سفید رایگان بین مردم توزیع می‌شود که کارخوب و لازمیست یا در اصفهان بخاطر آلودگی هوا که در وضعیت ناسالم و نارنجی قرار گرفته،شخص رئیس سازمان محیط زیست کشور با یک تیم جهت بررسی مشکلات زیست محیطی وارد اصفهان می‌شوند ولی در زابل خود هوا و آسمان به رنگ نارنجی می‌شود و در بدترین شرایط ممکن قرار می‌گیرد و تمام دستگاه های سنجش آلایندگی از کار می افتند و سیستان آلوده ترین شهر دنیا می‌شود ولی نه رئیس محیط زیست کشور را دیدیم و نه محیط زیست استان را،شاید هم کار از کار گذشته و می‌دانند کاری از دست کسی بر نمی‌آید و رها کردند.

♦️نه وزیر محترم نیرو را مردم دیدند نه رئیس شرکت نفت استان را، اگر در تربت جام وزیر نیرو بابت قطعی موقت گاز از مردم عذرخداهی کرد در سیستان که مردم در سرمای منفی 20 درجه و در شدیدترین طوفانهای خاک و شن هنوز در صف کپسول و گالن نفت هستند.

♦️حجت‌الاسلام اشرفیان در ادامه اظهارات صریح و شجاعانه خویش افزود : باید جناب وزیر از خجالت بمیرد باید هم خودش استعفا بدهد و هم مدیران شرکت گاز و نفت.

♦️آقای وزیر به خودتان زحمت دهید و بعد از تهران و مشهد و اطراف خودتان،نقاط صفر مرزی و دور دست را هم ببینید که مردم چه میکشند.

♦️کمبودها و کاستی ها آنقدر مردم را اذیت نمی‌کند که تبعیض و تفاوت گذاشتن آنها را رنج میدهد!

♦️خوب چه کسی باید پای وزراء ومسئولین امر را مثل تربت و دیگر نقاط به این منطقه بازکند؟

♦️اینجاست که باید استاندار انقلابی و نمایندگان محترم مردم در مجلس توان وهمت خودشان را نشان دهند و وزیر مربوطه و مدیران کلان کشور را در ستاد بحران کشور به میزبانی خود سیستان بکشانند و از آنها پاسخ بخواهند.

♦️در سیستان آمار تلفات و خسارات تکان دهنده است،فقط در نیمروز بیش از ۲۵۰۰ دام تلف شده است و هزاران قطعه مرغ گوشتی و صدها گلخانه و جایگاه دامداری و هزاران مورد ترکیدگی کنتور و اینها را وقتی در سطح منطقه سیستان نگاه می‌کنید آمار خسارات و تلفات بسیار زیاد می‌شود،حداقل کار این است که خسارات مردم محاسبه و در اسرع وقت پرداخت شود،حال که شرایط بحرانی را درطول سال داریم و مردم نه در تابستان و نه در زمستان زندگی طبیعی ندارند ،حداقل آب و برق بجای شش ماهه اول در کل سال نیم بهاء شود.

<div id="div_eRasanehTrustseal_86646"></div> <script src="https://trustseal.e-rasaneh.ir/trustseal.js"></script> <script>eRasaneh_Trustseal(86646, false);</script>

♦️چرا آمار فرزند آوری در سیستان رو به کاهش و آمار مهاجرت رو به افزایش است؟
چه دستهایی پشت پرده قرار گرفته؟
چرا رتبه اول فقر و محرومیت به پیشانی ما در این استان حک شده است،در حالی که روی ثروت معادن نایاب کشور خوابیده ایم!

♦️چرا سهم مردم سیستان از درآمد پایانه میلک و کارخانه سیمان استان تقریبا هیچ است؟
♦️چه اتفاقی باید بیفتد تا شخص رئیس جمهور محترم بصورت جدی به مشکلات سیستان ورود کند؟

♦️چه اتفاقی باید بیفتد تا نمایندگان محترم مردم استان با وحدت وهماهنگی هم ،رئیس مجلس را به همراه رئیس ستاد بحران کشور به سیستان بیاورند و اگر از طرح و برنامه آنها استقبال نشد واقعاً دسته جمعی استعفا دهند.

♦️الان دیگر همه مردم استان به موضوع ضرورت تقسیم استان بیش از قبل اعتقاد دارند.

♦️ اشرفیان همچنین گفت : تقسیم استان ضرورت اجتناب نا پذیری است که باید به عنوان سند راهبردی توسعه و پیشرفت استان،فارغ از هر نوع نگاه و تعصب حزبی و قومی به آن پرداخت،تا استان تقسیم نشود با این مشکلات و مسائل همیشه روبرو هستیم و با تقسیم استان، هم در بودجه و اعتبارات و هم در رسیدگی و مدیریت استان ودهم در ایجاد فضای اشتغالزایی شاهد رشد و تحول خواهیم بود،ما از استاندار عزیز و انقلابی میخواهیم که مدیرانی پاسخگو و در دسترس مردم منصوب کنند،همانطور که نماینده محترم ولی فقیه فرمودند بعضی مدیران و مسئولین واقعاً دل کار کردن را ندارند.

♦️چرا باید نظام هزینه بی حالی و بی کفایتی و بی برنامگی یک مدیر و مسئولی را بدهد که خدمات ارزنده و شایسته نظام که واقعاً قابل قیاس و احصاء نیست را پایمال میکند.

♦️مثل مدیریت بحران این روزهای سیستان!

♦️از تصمیم گیری ها وتعطیلی های آنی و بهم ریخته تا هدررفت آب در اوج خشکسالی مطلق منطقه سیستان و هامونک های ایجادشده درخیابانها‌!

♦️ حجت‌الاسلام اشرفیان امام جمعه شهرستان نیمروز در پایان بیان کرد : با انتصاب یک استاندار جهادی و ارزشی امید مردم استان مضاعف شده و امیدواریم استاندار محترم پیگیر مصوبات سفر ریاست جمهوری وموضوع تبادلات مرزی باشند.حامد معل

نویسنده
ofoghesi_stan
مطالب مرتبط
  • نظراتی که حاوی فحش و افترا به هیچ عنوان پذیرفته نمیشوند
  • حتما با کیبورد فارسی اقدام به ارسال دیدگاه کنید فینگلیش به هیچ هنوان پذیرفته نمیشوند
  • موارد درگیری با کاربران در پاسخ به نظرات دیگر کاربران پذیرفته نمی‌شود.
نظرات

دیدگاهتان را بنویسید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *